تاریخچه

1346
1347
1351
1352
1353
1355
1356
1368
1377
1381
1383
1385
1388
1389
1392
1394
1395
 • 1346

   
   در سال ۱۳۴۶ موسسه توتالیا به منظور واردات و فروش انواع وسایل نوشتاری و محاسباتی توسط موسسان آن در تهران تاسیس و شروع به فعالیت کرد.

 • 1347

   

   پس از  تاسیس توتالیا این موسسه همکاری خود را با شرکت لاگومارسینو (Lagomarsino) ایتالیا آغاز و اقدام به واردات اولین ماشین های حساب نمود. لازم به توضیح است که این ماشین های محاسباتی اولیه مکانیکی بوده و فقط امکان محاسبه چهار عمل اصلی را داشته و نتیجه محاسبه را تنها بر روی نوار کاغذی چاپ می کرده است.

 • 1351   در سال 1351 موسسه توتاليا موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه دوپلو ژاپن شده و در همان سال اقدام به واردات اولين دستگاه هاي تکثير نمود.

    لازم به توضيح است که است که اين دستگاه هاي تکثير مراحل کاملا اوليه و ابتدايي خود را در توليد طي مي کرده و از نوع الکلي بوده است.

 • 1352

    در سال 1352 و در ادامه فعاليت موسسه توتاليا با کارخانه دوپلو ژاپن اقدام به واردات اولين دستگاه هاي پلي کپي يا کپي استنسيل کرده و از همان زمان اين نوع دستگاه تکثير در مدارس و ادارات مورد استقبال و بهره برداري قرار گرفت.

    لازم به توضيح است که در آن زمان دستگاه هاي تکثير پلي کپي استنسيل اولين مراحل توليدات خود را طي مي کرد به طوري که براي چاپ و تکثير از يک نسخه مي بايست نوشته مربوطه برروي يک برگه اي بنام استنسيل و يا مومي استنسيل که حکم مستر در کپي پرينتر هاي امروزي را داشت انتقال مي يافت و براي اين منظور اپراتور دستگاه بايد نوشته ي مورد نظر خود را توسط قلم مخصوص بر روي برگه مومي استنسيل مي نوشت و بدين طريق سوراخ وشيارهايي براي عبور مرکب در اين برگه به وجود مي آمد. سپس اين برگه را با دست به دور درام دستگاه مي پيچيد تا ضمن چرخش درام مرکب از لايه ي مومي استنسيل عبور و به کاغذ منتقل گردد.

    در راستاي اهداف شرکت در تهيه تجهيزات محاسباتي، شرکت توتاليا در سال 1352 اقدام به تهيه و فروش دستگاه هاي صندوق با نام RODBEL از آمريکا نمود. در آن زمان هنوز بسياري از فروشنده ها از چرتکه هاي قديمي براي محاسبه و جمع اقلام فروش استفاده مي کردند، لذا اين دستگاه ها با استقبال ويژه اي روبرو شده و ابتدا در فروشگاه هاي بزرگ مورد استفاده قرار گرفت.

 • 1353

   موسسین توتالیا در سال ۱۳۵۳ اقدام به تاسیس شرکت توتالیا در زمینه واردات ، فروش و خدمات پس از فروش کلیه تجهیزات چاپی، نوشتاری و محاسباتی نمود.
 • 1355

   
   در سال 1355 شرکت توتاليا موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه MDC آمريکا شده و اقدام به واردات دستگاه فتوکپي نمود. هر چند در آن زمان دستگاه هاي فتوکپي در مراحل و سال هاي آغازين طراحي و توليد خود بودند، اما با اين وجود اين دستگاه از کيفيت و کارايي بسيار بالايي برخوردار بود و در بسياري از دفاتر فني و ادارات مورد بهره برداري قرار گرفت.

 • 1356

   در راستاي تهيه وسايل و تجهيزات نوشتاري، شرکت توتاليا در سال 1356 موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه هرمس Hermes از کشور سويس شده و اقدام به واردات ماشين تحرير نمود.

    اين دستگاه ها گامي موثر در ماشيني کردن کارهاي نوشتاري اعم از مکاتبات اداري و تهيه جزوات آموزشي و سوالات امتحاني بوده و بنا براين در ادارات ، مدارس و مراکز آموزشي مورد استقبال قرار گرفت.

 • 1368

   در سال 1368 شرکت توتاليا اقدام به واردات دستگاه هاي ترتيب کن از کارخانه دوپلو Duplo ژاپن نمود و گامي بسيار موثر در بهبود عملکرد حوزه ي صحافي برداشته شد.

    کليه اعمال ترتيب اوراق در قديم توسط اپراتور و با دست انجام مي شد و البته کيفيت و سرعت کار بسته به دقت و مهارت اپراتور ها داشت و اين خود در ساعات مختلف کار متفاوت بود.

    علاوه بر سرعت بسيار بالاي اين دستگاه ها، از آنجا که ترتيب کن هاي دوپلو به صورت عمودي ساخته شده نه تنها در فضاي مورد استفاده صرفه جويي مي شد، بلکه اين دستگاه جايگزين چند نفر کارگر ترتيب شده و در ساعات مختلف کار نيز از سرعت و دقت بسيار بالا و ثابتي برخوردار مي بود.

 • 1377

   

   در سال 1377 اين شرکت اقدام به وارد کردن اولين سیستم ترتيب و دوخت مجله از کارخانه دوپلو Duplo ژاپن نمود.

   در این سیستم ها برگه های چاپی در سینی های دستگاه ترتیب کن قرار گرفته و ضمن ترتیب اوراق بطور همزمان وارد دستگاه دوخت و برش شده و مجله تولید می گردد.
 • 1381

   در سال 1381 ضمن تغییردرهیئت مدیره ، تغییرات ذیل نیز در شرکت توتالیا به وجود آمد:

   نوع شرکت از مسئولیت محدود به سهامی خاص تغییر یافت .
   ضمن حفظ اهداف گذشته در واردات و فروش کلیه تجهیزات چاپی، نوشتاری و محاسباتی، واردات و فروش تجهیزات چاپ دیجیتال، صحافی، تکمیل کننده های چاپ و چاپ دیجیتال، بسته بندی و چاپ لیبل نیز به اهداف شرکت اضافه گردید.
   تغییر لوگوی شرکت.

 • 1383

   در سال 1383 اولين دستگاه صحافي کتاب با چسب گرم از کارخانه دوپلو Duplo ژاپن وارد بازار ايران گرديد.

    عملکرد بسيار آسان و کيفيت بالاي اين دستگاه ها موجب شد که به سرعت در حوزه صحافي و توليد کتاب مورد استقبال قرار گرفته و در بسياري از دفاتر فني و چاپخانه هاي کوچک مورد بهره برداري و استفاده قرار گرفت.
 • 1385

   در راستاي فعاليت در حوزه ي صحافي شرکت توتاليا در خرداد ماه سال 1385 موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه اي بي آ EBA آلمان شده و اقدام به وارد کردن انواع دستگاه هاي برش دستي و برش گيوتين برقي و هيدروليک نمود.

    کیفيت و ايمني بسيار بالاي اين دستگاه ها موجب استقبال بسيار زيادي از آن ها شده و مورد استفاده ي بسياري از دفاتر فني و چاپخانه هاي کوچک قرار گرفت.

    همچنين در آذر ماه سال 1385 شرکت توتاليا موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه مولتي گراف Multigraf سويس شده و اقدام به واردات انواع دستگاه هاي خط تا و پرفراژ دستي و اتوماتيک و همچنين دستگاه هاي تاکن کاغذ و دستگاه بندينگ نمود.

    کيفيت و دقت بسيار بالاي اين دستگاه ها که ناخودآگاه ما را به ياد ساعت هاي سويسي مي اندازد باعث شد که از اين دستگاه ها استقبال بسيار زيادي شده و نه تنها موجب ارتقاي سطح کيفي توليدات صحافي شده بلکه موجب بالا رفتن سطح توقع و نياز مشتريان مراکز صحافي نيز شده است.

 • 1388

   در تيرماه سال 1388 شرکت توتاليا در راستاي فعاليت در حوزه ي صحافي موفق به اخذ نمايندگي انحصاری از کارخانه فوليانت Foliant از کشور چک گرديد و اقدام به واردات انواع دستگاه هاي سلفون کش حرارتي کاغذ اعم از دستي و اتوماتيک نمود.

    امکان ايجاد پوشش محافظ جهت اوراق چاپي از نيازهاي اکثر برگه هاي چاپي مي باشد. انواع دستگاه هاي فوليانت اين نياز را چه در چاپخانه هاي افست و چه در دفاتر فني براورده مي نمايد.

    علاوه بر امکان عملکرد دستگاه هاي سلفون کش فوليانت تنها با يک اپراتور، از آنجا که دستگاه هاي فوليانت دستگاه هايي بسيار فشرده بوده و فضای کمی را اشغال می کنند٬ لذا اين دستگاه ها مورد استقبال بسياري از چاپخانه ها و دفاتر فني قرار گرفته، چرا که حتي در چاپخانه ها نيز از هر فضاي ايجاد شده مي توان جهت استفاده از دستگاهي ديگر و يا جهت کار ديگري بهره برد.

 • 1389

   در راستاي فعاليت در حوزه ي صحافي شرکت توتاليا در تيرماه سال 1389 موفق به اخذ نمايندگي از کارخانه جي بي آي JBI فرانسه گرديد و اقدام به واردات انواع دستگاه هاي پانچ و صحافي فنر دوبل و مارپيچ نمود.

    سرعت ، کيفيت، دقت و دوام اين دستگاه ها به گونه اي است که بسياري از مراکز توليد دفتر از اين مجموعه دستگاه ها استفاده کرده و در بسياري از مراکز صحافي مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است.

 • 1392

   در ديماه سال 1392 شرکت توتاليا موفق به اخذ نمايندگي از کارخانه بي متيک B.matic ايتاليا گرديد و اقدام به واردات انواع دستگاه هاي شمارش کاغذ نمود.

    اين دستگاه در انواع روميزي و پايه دار و با تکنيک جديد طراحي شده و امکان شمارش کاغذ با سرعت بالا فراهم شده است.

 • 1394

   در خرداد ماه سال 1394 شرکت توتاليا موفق به اخذ نمايندگي از شرکت تقلیف Taghleef اسپانيا شده و اقدام به واردات انواع فيلم سلفون درپروسا Derprosa نمود.

    درپروسا توليد کننده ي فيلم هاي سلفون حرارتي در انواع مختلف مي باشد که هر کدام داراي ویژگی و کيفيت خاصي بوده و در موارد متفاوتي مورد استفاده قرار مي گيرد. از جمله موارد آن نمونه هاي مخملي که حالت مخملي به سطح چاپ مي بخشد و يا سلفون سيلکي که براي برگه هاي عکس مورد استفاده قرار مي گيرد. از ديگر موارد آنها سلفون ضد خش بوده که براي بعضي از برگه هاي چاپي که در معرض تماس دست و يا برخورد با اشيا ديگر قرار دارد مورد استفاده مي باشد. همچنين سلفون آنتي باکتريال که مي تواند براي برگه هاي چاپي مورد استفاده در دست کودکان جهت افزايش بهداشت کتاب هاي آنها مورد استفاده قرار گيرد. و اينها تنها چند نمونه از انواع فيلم هاي سلفون حرارتي توليد کارخانه تقلیف مي باشند.

 • 1395

   در ارديبهشت سال 1395 شرکت توتاليا موفق به اخذ نمايندگي از کارخانه مپینگ Maping کشور فنلاند گرديد و اقدام به واردات انواع دستگاه هاي توليد و صحافي جلد سخت و توليد آلبوم با برند Fastbind نمود.

    دستگاه توليد جلد سخت فستبايند امکان توليد و صحافي جلد سخت بدون استفاده از چسب مايع بلکه با برگه هاي پشت چسب دار، آن هم تنها با يک اپراتور در محيطي کوچک و بسيار تميز را براي شما فراهم مي نمايد. علاوه براين دقت و کيفيت بسيار بالاي اين روش در توليد جلد سخت موجب استقبال بسياري از دفاتر توليد و صحافي جلد سخت شده است.

    ديگر دستگاه هاي توليد شده توسط کارخانه فستبايند دستگاه صحافي آلبوم عکس مي باشد. از اين دستگاه ها جهت چسباندن برگه هاي عکس به صورت پشت به پشت به يکديگر استفاده شده و سرعت و دقت و کيفيت عملکرد آن باعث استقبال بسيار زياد عکاسي ها و مراکز توليد آلبوم عکس شده است، چراکه پس از اين مرحله عکس ها داخل جلد سخت قرار گرفته و آلبوم عکس در زماني بسيار کوتاه و با دقت و کيفيت بسيار زياد تهيه و توليد مي گردد.

    علاوه بر اين کارخانه فستبايند توليد کننده انواع دستگاه هاي صحافي چسب گرم معمولي EVA و PUR مي باشد که امکان صحافي کتاب با جلد سخت شخصي سازي شده را فراهم نموده است.