داستان تولید و صحافی آلبوم عکس دیجیتال

دقیقاً دو سال پیش بود؛ با یکی از همکاران که در حوزه چاپ دیجیتال و صحافی مشغول به کار است، در مورد وب سایتی صحبت می کردیم که در اروپا اقدام به چاپ عکس دیجیتال و تهیه آلبوم عکس یا همان آلبوم عکس ایتالیایی ژورنالی از عکسهای ارسالی می کرد و سپس برای مشتریان خود ارسال می نمود. سرویسی جدید که نشان از قابلیت رشد آن در آینده نزدیک را داشت: آلبوم های عکس در تیراژ کم و کیفیت بسیار بالا.

دلیل اصلی برای وجود این بازار را میتوان رشد بی سابقه محتوای تصویری در محیط کار، زندگی فردی و اجتماعی دانست که به مدد حضور دوربین های حرفه ای در تلفن های همراه امروزی امکان پذیر شده است.
ممکن است این موضوع در ابتدا عجیب به نظر بیاید ولی در حقیقت ما در میان انبوهی از عکس ها و ویدئوها که هیچ کدام ویژگی خاصی ندارند، گرفتار شده ایم. با کمی تأمل در خواهیم یافت که به ندرت کسی از میان هزاران عکس ذخیره شده در تلفن همراه خود، عکسی را چاپ کرده باشد. چه تعدادی از این عکس ها چاپ شده اند و دلیل آن چیست؟
تا همین ۱۵-۲۰ سال پیش یکی از سرگرمی هایمان ورق زدن آلبوم های عکس با دوستان و فامیل و مرور خاطرات تولدها، عروسی ها، مراسم و سفرها بود. اما امروز دیگر از این شانس ها به دست نمی آید که دور هم بشینیم٬ به گذشته ها برویم و آلبوم ها را ورق بزنیم؛ حتی با وجود اینکه شاید عکس های بسیار بیشتری در اختیار داریم.

فرصت های موجود:

اولین دسته بندی که نیاز آن در اینجا به ذهن خطور می کند، بازگشت به خاطرات مهم و حقیقی در زندگی اجتماعی ما انسان هاست. ما تنها نیستیم و همین بهترین بهانه برای اشتراک شادی است. آلبوم های خانوادگی و ساخت آلبوم عکس عروس بهترین مثال برای به اشتراک گذاشتن لحظه های خاطره انگیز حضور اجتماعی ماست.

دسته بندی دوم را شاید بتوان محصولات و خدمات “آرمان گرایانه” نامید. این سرویس ها پاسخی به نیازهای مخاطبان است و در اصل همان کاتالوگ محصولات و کالا هستند که جنبه تبلیغاتی دارند. این آلبوم ها غالباً ژورنال کالاهای لوکس و بروشورهای لاکچری سرویس یا خدمات هستند که این روزها برای بسیاری از مشتریان خاص مورد توجه قرار می گیرند. ( کاتالوگ به سبک آلبوم عکس ایتالیایی‌ )

دسته بندی سوم شامل ارائه متفاوت از محصولات روزمره و یا آثار هنری است. محصولاتی که می خواهند از طریق ارائه جدید، جایگاه متفاوتی را در میان مخاطبان خود تصاحب کنند. منوی رستوران ها و آلبوم های کیک و شیرینی در این زمره قرار دارند.

تجهیزات مورد نیاز:

فست بایند

 

دستگاه های صحافی فست بایند ساخت کشور فنلاند  پیشرو تولید ماشین آلات و دستگاه های صحافی آلبوم عکس دیجیتال و تولید جلد سخت می باشد. بطوریکه با قیمت های بسیار مناسب، کیفیت بسیار بالای صحافی و همچنین دوام بالای این دستگاهها، جایگاه ویژه ای در این بازار برای خود ایجاد کرده است.
دستگاه های آلبوم سازی فست بایند، امکان ساخت آلبوم در ابعاد مختلف و همچنین امکان صحافی بصورت دو صفحه روبروی هم به صورت کاملا یکپارچه و فلت را به شما می دهند که بتوانید عکس های خود را در ابعاد بزرگتر و جزئیات بیشتر به تصویر بکشید.

از دیگر امکاناتی که مجموعه دستگاه های صحافی آلبوم فست بایند در اختیار شما قرار می دهند، می توان به استفاده از انواع مختلف کاغذ عکس با ضخامت های متفاوت در یک آلبوم اشاره کرد. امروزه ضخامت کاغذهای آلبوم یکی از ویژگی هایی است که حس خاص و لوکس بودن را در نوع تبلیغاتی این آلبوم ها به ارمغان می آورد.

مزایای استفاده از دستگاه های صحافی آلبوم عکس و تولید جلد سخت فست بایند:

کاربری آسان و دقت بالای این دستگاه ها، امکان ساخت بلافاصله آلبوم پس از چاپ و قیمت ارزان این دستگاه های صحافی٬ از ویژگی های متمایز کننده محصولات فست بایند است. بنابر این معنی را می دهد که شما می توانید این دستگاهها را با حداقل هزینه بخرید و بلافاصله نیز کار را شروع کنید و زمان برگشت سرمایه شما حداقل خواهد بود.

اگر شما طراح هستید، این دستگاهها به شما این امکاان را می دهد که مشتریان جدید را جذب کنید.

اگر شما صاحب مجموعه چاپ دیجیتال هستید، می توانید از این دستگاه ها برای ارائه محصولات خاص تر و با کیفیت بالاتر به مشتریان خود استفاده کنید.

fotomount_binding_chart_size_uni_x UM_ELITE XT_eng_fre_spa_pol.pdf

همچنین انواع متریا ل و فیلم سلفون موجود در بازار می تواند جلوه های متفاوت و خاصی به عکس ها و محصولات چاپ شده در این آلبوم ها بدهد. استفاده از انواع سلفون های مختلف نظیر سلفون های مخملی٬ سیلکی، مات، براق، ضد خش٬ آنتی باکتریال و … با قابلیت های چاپ افست٬ دیجیتال و چاپ برجسته٬ امروزه بسیار رایج است. ارائه انواع فیلم سلفون درپروسا ساخت اسپانیا (Derprosa) توسط شرکت توتالیا، دسترسی به تنوع سلفون های خاص را بسیار تسهیل کرده است.

نوع طراحی این دستگاهها به گونه ای است که امکان تولید آلبوم هایی با کیفیت بسیار بالا، در ابعاد و اندازه های مختلف و در مدت زمان کوتاه را فراهم می نمایند: آلبوم هایی به زیبایی و ماندگاری خاطرات شما.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © Totalia Corporation All Rights Reserved.